Inne

Co warto wiedzieć o silnikach Komatsu?

Komatsu to przedsiębiorstwo, które powstało w roku 1921 i uznawane jest za jednego z największych producentów maszyn budowlanych na całym świecie. Firma skupia swoją produkcję przede wszystkim na koparkach, minikoparkach, ładowarkach kompaktowych i mini ładowarkach. Przedsiębiorstwo słynie z największego na świecie buldożera – Komatsu D575.

Znane na całym świecie silniki Komatsu

Marka Komatsu zawdzięcza również swoją ogromną popularność rewelacyjnym silnikom przemysłowym, które z powodzeniem wykorzystywane są zarówno w maszynach budowlanych, jak i górniczych. Montowane są głównie w sprzętach tej samej marki. Ogromne zaangażowanie firmy w badania i rozwój sprawia, że tworzą nowe jednostki z zachowaniem tradycji, lecz poprawiając przy tym zużycie paliwa, ograniczając hałas, a także zmniejszając szkodliwy wpływ na środowisko.

Części do silników Komatsu

Na rynku dostępne są zarówno części do silników Komatsu oryginalne, jak i zamienne. Są to między innymi:
-uszczelki
-tłoki
-pierścienie tłokowe
-panewki
-cewki
-świece
-elektrozawory.
Silniki tej marki jak każde inne wymagają czasem wymiany pewnych części, które uległy awarii, bądź najzwyczajniej w świecie się zużyły. Jeśli chce się uniknąć poważniejszych problemów, najlepiej systematycznie dokonywać przeglądów i w razie jakichś nieprawidłowości, wymieniać elementy na bieżąco. Szeroki dostęp do pełnego asortymentu części do silników Komatsu sprawia, że ich naprawa jest bezproblemowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *