Inne

Co jest ważne w gastronomii?

Gastronomia kojarzy się przede wszystkim z wielkimi kuchniami, wyposażonymi w nowoczesne, zaawansowane sprzęty z mnóstwem funkcji. Oczyma wyobraźni widzi się też trzaskające garnki, duże patelnie, pełno jedzenia, przypraw i gwar. Jednak oprócz tych dużych urządzeń i akcesoriów, bez których realizowanie gastronomicznych zadań byłoby niemożliwe, to istotne są także mniejsze rzeczy, które ułatwiają lub wręcz umożliwiają realizowanie kolejnych funkcji. Bez nich na pewno byłoby trudniej.

Wymogi związane z opakowaniami

Przykładem ważnych produktów są opakowania dla gastronomii takie jak pojemniki jednorazowe. Kwestia pakowania produktów spożywczych nie może podlegać przypadkowi. Opakowania takie muszą być wykonane z odpowiednich tworzyw, dokładnie dobranych i przebadanych, aby nie zawierały żadnych substancji szkodliwych dla życia i zdrowia. W końcu będą one miały bezpośrednią styczność z produktami, które potem zostaną zjedzone, a więc trafią prosto do ludzkiego żołądka.

Potrzeby firm cateringowych

Firmy cateringowe, które są istotnym segmentem wśród odbiorców z rynku gastronomicznego, potrzebują liczne pojemniki jednorazowe na wielkość jednej porcji. Obecnie popularna są diety z dowozem do domu (o określonej liczbie kalorii, dla sportowców itp.). Otrzymuje się wtedy w jednej torbie, lecz pakowane osobno, śniadania, obiady, kolacje, koktajle itp. Oferowane dla nich są mniejsze opakowania śniadaniowe, pojemniki na sałatki, dzielone opakowania na zestawy obiadowe czy zamykane szczelnie kubki na koktajle czy jogurty z owocami.