Inne

Corporate wellness czyli sposób na zadowolonych i zmotywowanych pracowników

Dzisiaj coraz więcej pracodawców zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że trzeba dbać o zatrudnionych pracowników, ich komfort oraz zadowolenie. Osoby przemęczone, którym brakuje motywacji do wykonywania codziennych zadań, nie są efektywne i na pewno nie dają z siebie wszystkiego. Istnieje wiele różnych benefitów pozapłacowych, dzięki którym każdy pracownik może poczuć się doceniony i zmotywowany. Na rynku funkcjonują profesjonalne firmy, które świadczą usługi z zakresu wellness dla firm i proponują wiele ciekawych rozwiązań, z których warto skorzystać.

Co może zaproponować firma wellness?

W sieci można znaleźć szeroki wybór firm, które proponują tego typu usługi. Każda firma wellness z pewnością ma w swojej ofercie różnego rodzaju masaże biurowe, które bardzo zyskują na popularności. Pozwalają odprężyć się w trakcie pracy, ale wpływają też bardzo korzystnie na stan kręgosłupa, rozluźniają obolałe mięśnie i są po prostu chwilą relaksu. Poza masażami, można również skorzystać z szerokiej gamy szkoleń i webinarów dotyczących różnych dziedzin życia, nie tylko pracy. Organizowane są tak zwane dni zdrowia, podczas których można wykonać różne pomiary i badania i dowiedzieć się wiele o swoim stanie zdrowia. Pracownicy mają też często dostęp do ćwiczeń online, z których mogą skorzystać wygodnie we własnym domu.

Dofinansowanie do zajęć sportowych dla pracowników

Poza usługami, jakie oferują firmy wellness, pracodawcy coraz częściej dbają o sportowy styl życia zatrudnionych osób. Bywa, że oferują karty, które umożliwiają dostęp do różnych zajęć i obiektów sportowych na terenie miasta, ale też sami dofinansowują lub organizują w firmie takie zajęcia. Im większa firma, tym na większy zakres tego typu benefitów można liczyć. Wielu pracodawców zapewnia też pracownikom i ich rodzinom pakiet korzystnych ubezpieczeń zdrowotnych, dzięki którym można korzystać z prywatnej opieki w bardzo szerokim zakresie. Zdarzają się również dofinansowania do wypoczynku lub wydarzeń kulturalnych.