Inne

Dlaczego warto pić zieloną herbatę?

Zielona herbata powszechnie jest uważana za bardzo zdrową. Nie każdemu pasuje smak zielonej herbaty – często to jednak nie jest związane z właściwościami samego napoju, a jedynie kwestia tego, że spożywają oni herbatę niskiej jakości. Prawdziwa japońska zielona herbata matcha smakuje wyjątkowo, jest bardzo zdrowa i nadaje się do wielu zastosowań kulinarnych, dlatego też warto wybrać tego rodzaju napoje już dzisiaj.

Dlaczego warto spożywać zieloną herbatę?

Powodów, szczególnie zdrowotnych przemawiających za spożywaniem zielonej herbaty jest bardzo wiele. W tym miejscu odmiana herbaty nie ma wielkiego znaczenia, bowiem skład biologiczny poszczególnych zielonych herbat jest bardzo zbliżony do siebie. Zielona herbata matcha odznacza się nieco większą ilością flawonoidów, co wynika ze specyficznego sposobu uprawy – przed zbiorem herbata jest uprawiana pod specjalną, zacienioną plandeką.

W przypadku zielonej herbaty udało się stwierdzić jej pozytywny wpływ na odchudzanie – wynika to z obecności katechin oraz katenin – są to flawonoidy modulujące odpowiedź immunologiczną i istotnie wpływające na procesy metaboliczne. Zielona herbata redukuje stężenie złego cholesterolu LDL, ułatwia odchudzanie oraz reguluje poziom glukozy we krwi.

Dziękujemy firmie Moya Matcha.

Jaką herbatę najlepiej wybrać?

Spożywanie zielonej herbaty jest bardzo korzystną rzeczą. Warto zdecydować się na jej regularne spożywaniem, bowiem tylko to gwarantuje zdrowie oraz zadowolenie z naszej strony. Warto zainteresować się tego rodzaju rozwiązaniami.