Inne

Ile czasu zajmuje wykonanie wkładek ortopedycznych?

W przypadku skierowana przez lekarza, a także innego specjalistę do gabinetu, w którym wykonywane są wkładki wiele osób zadaje sobie pytanie ile właściwie czasu trzeba czekać na wykonanie takich wkładek na zamówienie. Dość często pacjenci są w błędzie myśląc że czas oczekiwania to bardzo długi okres. Dzięki nowoczesnej technologii jest to bowiem minimalny i niezwykle krótki moment.

Czy wkładki są wykonywane od ręki?

Najlepsze gabinety, w których wykonywane są wkładki sidas (https://podiomed.pl/oferta/wkladki-indywidualne/) czyli wysokiej jakości wkładki ortopedyczne sprawnie i szybko przeprowadzają cały proces produkcji. Otóż na wykonanie wkładek na zamówienie nie trzeba czekać nawet jednego dnia, gdyż zazwyczaj zajmuje to zaledwie około jednej godziny. Można zatem śmiało stwierdzić, że wkładki te są wykonywane niemalże od ręki! Oczywiście przed przystąpieniem do ich wykonania konieczne jest przeprowadzenie dogłębnego wywiadu, a także poddanie się badaniom. Jednak to wszystko odbywa się w ramach jednej wizyty.

Co wpływa na czas wykonania wkładek?

Tak naprawdę jedyne co może wpłynąć na czas oczekiwania na wkładki sidas to liczba klientów w poczekalni. Przedłużająca się wizyta może nieco wydłużyć czas oczekiwania jednak takie sytuacje zdarzają się niezwykle rzadko. Zazwyczaj pacjent umówiony na konkretną godzinę poddaje się badaniom, które umożliwiają specjaliście wykonać idealnie dopasowane i dobrze dobrane wkładki ortopedyczne. Po tym etapie należy poczekać kilka chwil na wykonaną na wymiar parę wkładek, a zatem nie trzeba nawet odwiedzać gabinetu kilka razy – wystarczy jedna wizyta.