Inne

Jak poradzić sobie z nieterminowymi płatnościami klientów?

Spora część osób w naszym kraju prowadzi swoje własne działalności. Jest to oczywiście ich sposób na zarobek, a więc także praca. Jednak wbrew pozorom nie jest to takie łatwe jak może nam się wydawać w teorii, bo czasami jest wiele problemów, które wszystko utrudniają. Doskonałym przykładem jest brak terminowych płatności ze strony naszych klientów czy kontrahentów.

Czym jest pieczęć windykacyjna?

Oczywiście jest to dla nas niezwykle mocno uciążliwe i problematyczna, ale jak się okazuje da się coś na to zaradzić. Konkretniej chodzi o coś takiego jak pieczęć windykacyjna . Na pewno zdecydowana większość z nas nigdy o tym nie słyszała, a tak naprawdę jest to zwykła pieczątka na fakturze informująca daną osobę o tym jakie konsekwencje płyną z nieterminowej płatności za fakturę. Pamiętajmy jednak, że zawsze na takim dokumencie musi być zaznaczone, iż płatność jest odroczona – w przeciwnym wypadku nie można umieścić tam pieczęci windykacyjnej. Pamiętajmy o tym, że za taką pieczęć musimy, jednak zapłacić. Z drugiej strony wtedy możemy korzystać z niej przez określony czas, a nie jest to jakiś duży koszt, bo ok. 100 zł na miesiąc. Bez wątpienia da nam to spory komfort, jeśli chodzi o nasze zarobki.

Jakie są korzyści z pieczęci windykacyjnej?

Przede wszystkim tak jak już było wspomniane zmusza to naszych klientów czy kontrahentów do terminowych płatności. Dzięki temu wiedzą oni jakie konsekwencje czekają ich, gdy będą zwlekać z zapłatą należności. W dodatku jest to niezwykle tani i skuteczny sposób na uniknięcie zadłużeń. Co więcej na pewno wzmocni to wizerunek naszej firmy na rynku z racji tego, iż na pewno będzie widoczne, że współpracujemy z profesjonalną firmą windykacyjną. Jedną z ważniejszych korzyści jest oczywiście nasz czas – konkretnie chodzi tutaj o to, że nie będziemy musieli go tracić, aby upominać klientów o płatnościach, bo sami będą wiedzieć, że muszą je uregulować na bieżąco. Jak zatem widać jest to dobre rozwiązanie.