Inne

Jak wybrać soczewki kontaktowe?

Wybór soczewek kontaktowych to będzie kwestia bardzo ważna z punktu widzenia naszego zdrowia. Szczególnie będzie to istotne zagadnienie, jeżeli występują u nas jakieś poważne wady wzroku. Dużo będzie zależało także od wszystkich niezbędnych badań typowo profilaktycznych. Im częściej będziemy chodzili do okulisty, tym lepiej dla nas. Wówczas możemy się dowiedzieć, czy w naszym przypadku występuje jakieś poważne zagrożenie dla wzroku. Inne soczewki na przykład będą nosiły osoby, które mają stwierdzoną krótkowzroczność albo dalekowzroczność. Jeszcze inne będą dedykowane dla astygmatyków. 

Czy soczewki dla astygmatyków rzeczywiście mogą się sprawdzać?

Okazuje się, że mamy dostęp do coraz większej ilości różnych metod leczenia i można skutecznie wyleczyć dolegliwości, których kiedyś nie można było leczyć. Postęp technologiczny w medycynie następuje jednak lawinowo, dzięki czemu teraz mamy dostęp do rozwiązań rzeczywiście bardzo innowacyjnych. Okazuje się więc, że w praktyce z soczewek kontaktowych mogą korzystać także osoby, u których stwierdzono właśnie astygmatyzm. Jak wiemy, będzie to poważne schorzenie, ponieważ dotyczy załamywania się światła w dwóch płaszczyznach prostopadłych do siebie, jeśli chodzi o gałkę oczną. Dzieje się tak, ponieważ rogówka albo soczewka mają nieprawidłowy kształt. W takich okolicznościach perfekcyjnie będą się sprawdzały soczewki dla astygmatyków, które gwarantują ostre i wyraźne widzenie niezależnie od tego, o jaką odległość chodzi.

Jak najskuteczniej wybrać soczewki dla astygmatyków?

Oczywiście jako zwykli pacjenci amatorzy będziemy się bardzo intensywnie zastanawiali nad tym, w jaki sposób można wybrać najskuteczniej tego rodzaju soczewki, aby leczenie przebiegało jak najsprawniej. Podstawową radą jest to, aby nie podejmować takich decyzji pochopnie. Z pewnością nie powinniśmy się kierować opiniami naszych znajomych, a nawet przyjaciół. Tylko i wyłącznie doświadczony okulista będzie wiedział, którego producenta wybrać i które soczewki będą certyfikowane. Muszą też posiadać odpowiednie atesty medyczne.