Folia antykorozyjna
Inne

Jakie jest zastosowanie folii antykorozyjnej VCI?

Folia antykorozyjna VCI pojawia się w ofercie już od pewnego czasu, a mimo to widać, że wciąż wiele osób nie wie, o jakim produkcie mowa. Czym zatem jest folia antykorozyjna VCI? Jakie jest jej zastosowanie? Tego dowiesz się z poniższego tekstu, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

Folia antykorozyjna VCI – co to takiego?

Już sama nazwa może sugerować, że mamy do czynienia z materiałem antykorozyjnym, który może zapewnić ochronę przed wpływem wilgoci i tak dobre właściwości zawdzięczamy temu, że emitowane są lotne inhibitory korozji (VCI). Co ciekawe, aby folie antykorozyjne vci mogły być przez nas stosowane, to nie musimy sięgać po żadne płyny, smary, czy oleje ochronne. Dzięki temu towar, który zostanie zabezpieczony tego typu rozwiązaniami, nie będzie wymagał od nas czyszczenia, ani też żadnych innych zabiegów pielęgnacyjnych.

Poza tym, folie antykorozyjne VCI nie emitują też szkodliwych substancji, więc nie trzeba też obawiać się o bezpieczeństwo towarów, czy nawet o swoje zdrowie, ponieważ kontakt z nimi nie stanowi niebezpieczeństwa. Jakby tego było mało, to folie antykorozyjne VCI są też proste w utylizacji, więc nie trzeba obawiać się o bezpieczeństwo środowiska. Warto także zauważyć, że mamy do czynienia z materiałem antykorozyjnym, który występuje w różnych wariantach.

Poszczególne rozwiązania różnić mogą się grubością, wymiarami, czy nawet właściwościami, ponieważ niektóre produkty mają większą odporność na przedarcia i rozerwanie, a inne są bardziej nasycone lotnymi inhibitorami korozji (jedno lub obustronnie). Najczęściej w sprzedaży pojawia się folia antykorozyjna VCI w rolkach, arkuszach oraz w postaci rękawów. Jednak możemy też spotkać folię antykorozyjną VCI jako pół-rękawy i worki antykorozyjne, więc to z pewnością ułatwi nam wybór czegoś odpowiedniego.

Gdzie sprawdza się folia antykorozyjna VCI?

Folia antykorozyjna VCI ma bardzo dobre właściwości, więc to doprowadziło do tego, że znalazła szerokie zastosowanie w wielu różnych zadaniach. Przede wszystkim warto po nią sięgać do pakowania i zabezpieczenia elementów, czy podzespołów, które zostały wykonane ze stali nierdzewnej, ocynkowanej lub stali węglowej.

Jednak to nie wszystko, ponieważ folia antykorozyjna VCI nadaje się też do pakowania i zabezpieczenia różnego typu elementów, czy części, które zostały wykonane z wielu innych surowców, w tym na przykład z miedzi, srebra, mosiądzu, czy nawet z aluminium. Na pewno folia antykorozyjna VCI sprawdzi się przy zabezpieczaniu maszyn przemysłowych, czy rolniczych, ale nic stoi też na przeszkodzie, by wykorzystać ją do zabezpieczenia jej podzespołów.