Inne

Jakie są wady i zalety soczewek kontaktowych?

Chyba nikomu nie trzeba mówić o tym, że na dzień dzisiejszy wiele osób wybiera się do okulisty ze względu na problemy ze wzrokiem. Z drugiej strony, jednak nie ma się co dziwić – ciągłe patrzenie w ekran nie jest raczej korzystne dla oczu. Warto wiedzieć o tym, że w zasadzie każdą wadę wzroku da się skorygować.

Dlaczego soczewki kontaktowe są polecane?

Bardzo często do korekcji wad wzroku stosowane są soczewki kontaktowe. Oczywiście niektórzy dla poprawienia wzroku noszą okulary, gdyż każdy ma swój własny styl. Bez wątpienia jedną z największych zalet soczewek kontaktowych jest to, że są one tak naprawdę niewidoczne, a przecież nie wszyscy lubią chodzić w okularach. Co więcej niektórzy najzwyczajniej w świecie czują się niekomfortowo w okularach i właśnie z tego względu wolą soczewki. W dodatku na pewno jest to idealne rozwiązanie dla osób, które prowadzą aktywny tryb życia i uprawiają sport. Dla przykładu granie w piłkę w okularach raczej nie byłoby zbyt komfortowe, a co więcej istnieje ryzyko ich uszkodzenia co także związane jest z dodatkowymi kosztami. W przypadku soczewek takiego problemu nie ma, gdyż nie przeszkadzają one w zasadzie w żadnych czynnościach.

Czy soczewki kontaktowe mają wady?

Być może teraz niektórzy zastanawiają się nad tym czy soczewki kontaktowe mają jakieś wady. Odpowiedź brzmi – tak. Prawda jest taka, że niestety soczewki nie są zalecane dla osób, które mają jakieś alergie lub uczulenia czy też chorują na chroniczne zapalenie spojówek. Co więcej wiele osób ma swego rodzaju lęk przed zdejmowaniem i zakładaniem soczewek, a więc nie wszyscy są w stanie się do tego przyzwyczaić. W dodatku trzeba pamiętać o tym, aby zdejmować soczewki do spanie i czasami trzeba je wymieniać także w ciągu dnia. Nie wolno zapominać o tym, aby wkładać je na noc do specjalnego płynu, który będzie je konserwował. Jak zatem widać nosząc soczewki na pewno trzeba pamiętać o wielu ważnych rzeczach, a w przypadku okularów takiego problemu nie ma.