Inne

Makijaż permanentny oczu a skutki uboczne

Makijaż permanentny oczu jest coraz popularniejszą procedurą kosmetyczną, ale czy są jakieś zagrożenia związane z jego zastosowaniem? Spójrzmy na to zagadnienie.

Makijaż permanentny oczu – czy to bezpieczne?

Zawsze istnieje ryzyko infekcji, gdy w procedurę zaangażowane są igły. Jest to szczególnie ważne w przypadku użycia niesterylnych igieł…. Ale tego unikniesz, jeśli makijaż permanentny oczu będziesz robić w miejscu zaufanym i rekomendowanym.

Z czego mogą wynikać niebezpieczeństwa przy makijażu permanentnym?

Ciało może reagować na obce cząstki atramentu i tworzyć obszary tkanki w stanie zapalnym. Jeśli jesteś na takie reakcje podatny, proces tatuowania może również pozostawić blizny keloidowe. Niektórzy ludzie również mogą być uczuleni na określony kolor lub rodzaj stosowanego atramentu. „Gdy wystąpi reakcja, leczenie może być bardzo trudne. Można tego uniknąć, wykonując test w obszarze za uchem, aby sprawdzić, czy występuje reakcja . Inne możliwe powikłania to krwawienie, strupy, obrzęk, utrata rzęs, czy ciężkie uszkodzenie powiek. Dlatego skoncentruj się najpierw na znalezieniu renomowanych miejsc, zanim poniesiesz koszty – bowiem o ile obietnica trwałego makijażu może być atrakcyjna, zastanów się ostrożnie nad tą decyzją, szczególnie jeśli nie masz co do niej całkowitej pewności.