Inne

Metody zagęszczania rzęs

Gęste rzęsy to piękne oczy, a piękne oczy w każdej kulturze oznaczają zdrowie i kojarzą się z atrakcyjnością. Jak zapewnić sobie wspaniałe i gęste rzęsy, jeśli natura nas nimi nie obdarzyła? Przede wszystkim przez pielęgnację i mało inwazyjne metody zagęszczania rzęs.

Zagęszczanie rzęs metodą na piękne oczy

Im więcej włosków w naszych rzęsach, tym lepiej podkreślone oko. Ale naturalne zagęszczanie rzęs to żmudny i często niemożliwy do zrealizowania proces. Nie każdy ma predyspozycje, by jego rzęsy się zagęściły. Czasem nawet długotrwała i intensywna pielęgnacja niewiele daje. Wówczas jedynym wyjściem jest zagęszczanie rzęs zabiegowo, oczywiście zawsze w salonie, gdzie personel ma za sobą kurs zagęszczania rzęs, w końcu chodzi nam o profesjonalną usługę.

Metody zagęszczania rzęs

Najpopularniejszym sposobem na zagęszczenie włosów w naszych rzęsach jest metoda 1:1, czyli doklejenie do każdej rzęsy jednego sztucznego włoska. Kolejną metodą są sposoby 2:1 i 3:1 – jak nazwa wskazuje doklejane są odpowiednio trzy i cztery włoski do każdej naszej naturalnej rzęsy. Ostatnim, najtrudniejszym i najdroższym typem przedłużania rzęs są metody, w których do jednej rzęsy naturalnej doczepia się od pięciu do nawet dziesięciu rzęs z obcego włosia. To metoda stosowana u osób z bardzo rzadkimi rzęsami oraz tych po zabiegach chemioterapii, kiedy już pojawiają się pierwsze rzęsy, ale zwykle są bardzo krótkie. Wówczas nie stosuje się włosków syntetycznych, a włosie z futra norek, ponieważ jest lekkie i nasze naturalna rzęsa będzie w stanie unieść taki ciężar. Wybierając miejsce, gdzie zlecimy zagęszczenie naszych rzęs, warto kierować się opiniami i certyfikatami. Tylko osoby po profesjonalnych szkoleniach i ukończonym certyfikatem „kurs zagęszczania rzęs” mogą wykonywać tak skomplikowane i czasochłonne zabiegi.