Inne

Wymiana okien a ciepły montaż

Rozwiązań mających na celu oszczędności energii w domach jest mnóstwo. Najważniejsze prace to jednak wszelakie montaże. To właśnie w czasie prac montażowych możemy sprawić, że nasz dom będzie niesamowicie dobrze izolowany i nie będziemy każdej godziny tracić cennej energii. Zyski mogą być bardzo duże.

Ciepły montaż okien – to się opłaca

Ciepły montaż nie wydłuża znacząco czasu pracy przy remoncie domu, a daje potencjalnie bardzo duże zyski w postaci oszczędności na ogrzewaniu domu. Dodatkowo zwiększamy komfort przebywania przy samym oknie w okresie dużych mrozów czy też wiatru. Możemy być pewni, że poprawnie wykonany ciepły montaż okien zminimalizuje tak zwane mostki termiczne, czyli miejsca, którymi nasz dom traci najwięcej ciepła.

Jak wykonać ciepły montaż okien?

            Oczywiście wykonywać takie prace powinny jedynie osoby odpowiednio przeszkolone, na przykład fachowe ekipy remontowe i budowlane, które znają się na rzeczy. W takiej jedynie sytuacji będziemy mieli względną gwarancję wykonania prac w odpowiedni sposób. Jednak również sami możemy podjąć się tego zadania jeżeli posiadamy odpowiednie umiejętności. Na stronie https://domszczelny.pl/ znajdziecie więcej o tym.

            To w jaki sposób umieścimy stolarkę okienną zależne jest od konstrukcji muru. W murach do 15 cm zwykle osadza się ją bliżej zewnętrznej krawędzi ściany, w miejscu przylegania warstwy ocieplenia, tak by ta zachodziła na ramę. W przypadku ścian grubszych, na przykład trójwarstwowych osadzane są w warstwie ocieplenia, poza murem.             Najistotniejsze w przypadku ciepłego montażu jest wykonanie poprawnej izolacji. Potrzebne będą nam materiały paroprzepuszczalne jak folie czy taśmy rozprężne o odpowiednich właściwościach. Od wewnątrz zastosujemy izolację paroszczelną, a w środkowej części piankę poliuretanową. Poprawny montaż dociepli nasze pomieszczenia i zapewni również odpowiednią cyrkulację wilgoci.