Inne

Co warto wiedzieć o silnikach Komatsu?

Komatsu to przedsiębiorstwo, które powstało w roku 1921 i uznawane jest za jednego z największych producentów maszyn budowlanych na całym świecie. Firma skupia swoją produkcję przede wszystkim na koparkach, minikoparkach, ładowarkach kompaktowych i mini ładowarkach. Przedsiębiorstwo słynie z największego na świecie buldożera – Komatsu D575.

Znane na całym świecie silniki Komatsu

Marka Komatsu zawdzięcza również swoją ogromną popularność rewelacyjnym silnikom przemysłowym, które z powodzeniem wykorzystywane są zarówno w maszynach budowlanych, jak i górniczych. Montowane są głównie w sprzętach tej samej marki. Ogromne zaangażowanie firmy w badania i rozwój sprawia, że tworzą nowe jednostki z zachowaniem tradycji, lecz poprawiając przy tym zużycie paliwa, ograniczając hałas, a także zmniejszając szkodliwy wpływ na środowisko.

Części do silników Komatsu

Na rynku dostępne są zarówno części do silników Komatsu oryginalne, jak i zamienne. Są to między innymi:
-uszczelki
-tłoki
-pierścienie tłokowe
-panewki
-cewki
-świece
-elektrozawory.
Silniki tej marki jak każde inne wymagają czasem wymiany pewnych części, które uległy awarii, bądź najzwyczajniej w świecie się zużyły. Jeśli chce się uniknąć poważniejszych problemów, najlepiej systematycznie dokonywać przeglądów i w razie jakichś nieprawidłowości, wymieniać elementy na bieżąco. Szeroki dostęp do pełnego asortymentu części do silników Komatsu sprawia, że ich naprawa jest bezproblemowa.